Pliki do ciągnięcia
[Podelij plik]

Diagnostyka i monitoring sieci
 
WhatsUP 2.5W [577KB] Doskonałe narzędzie do monitorowania i diagnostyki sieci. Pozwala między innymi wyrysować graficzny plan sieci (podstawa każdego Admina)
Search IP 2.1W [218KB] Program do wyszukiwania adresów IP komputerów w sieci MsNetworks. Aby poznać IP danego hosta wystarczy podać jego nazwę z otoczenia sieciowego
Host Scanner W [4KB] Wyszukuje adresy IP komputerów w podanym zakresie. Wymaga biblioteki [Vbrun300.dll].
NetMonitor v0.90 W9x [236KB] Pozwala na monitoring połączeń z portami we własnym komputerze odpowiednik dos-owego polecenia netstat -a
NeoMonitor 2 W [900KB] Doskonały następca NetMonitora
TCPNetView 1.07 W [33KB] Doskonały wręcz odpowiednik Otoczenia Sieciowego. Podaje pełny wykaz komputerów znajdujących się w sieci LAN wraz z ich nazwą, adresem IP oraz MAC-iem. Wyróżnia go duża szybkoć działania oraz informowanie o włączeniu się hostów do sieci za pomocą karty dźwiękowej.
Gimme IP W [903KB] Kombajn łączący w sobie dos-owe komendy Ping, TraceRoute, Finger, Arp,... w okienkowej formie. Ponadto posiada rozbudowany system sensorów podający aktualny transfer lub też sprawdzający aktywnoć połączenia z danym hostem. Wszystko to w przyjemnej formie graficznej.
IP-Tools W [944KB] Bardzo przyjemny program oferujący wiele narzędzi do monitoringu i diagnozy sieci TCP/IP w jednym. Znajdziesz tu między innymi NetBIOS Info, NB Scanner, HostName Scanner, Ports Scanner, Ping Scanner, Trace, WhoIs, Finger, LookUp, IP-Monitor, Hosts Monitor. Podstawa każdego Admina.
Query Application W [789KB] Kolejny pakiet integrujący w sobie większość przydatnych sieciowych poleceń. Program charakteryzuje się dużą szybkością działania i niezłożonym interfejsem, jego największą zaletą jest jego całkowita darmowość.
 
Narzędzia sieciowe
 
Tweak UI W [60KB] Aplet Panelu Sterowania umożliwiający automatyczne logowanie do sieci M$N (podczas startu Win9x), bez koniecznoci podawania hasła.
Serv-U W [520KB] Bardzo piękny serwer FTP przeznaczony do użytkowania w sieci LAN. Umożliwia między innymi korzystanie z udostępnionych katalogów na komputerach z systemem NT lub W2k, w ogóle wszystkie windy z każdej innej, dowolnej stacji roboczej przez klienta FTP czyli Windy, Linux, solaris, bsd, MacOS czy co tam sobie wymylicie. Dla początkujących może się okazać trudny w konfiguracji ale w pełni wynagradza to jego funkcjonalnoć. Należy tylko pamiętać iż jest to serwer FTP, i służy tylko do udostępniania katalogów, aby "dobrać" się do owych folderów trza uruchomić jakiego klienta FTP typu Windows Commander i wpisać w polu [nazwa hosta] nazwę sieciową komputera-serwera FTP np. "Gej-Stiwen" czy "Brąchacz", no co tam macie.
NET Bus W [489KB] Net Bus jest łatwym w obsłudze trojanem, przeznaczonym nawet dla początkującego Hackera. Właciwie nie robi on nic złego, jest tylko bardzo złoliwy. Pozwala na takie żarciki jak np. restartowanie komputera, przechwycenie kontroli nad myszka, wysyłanie "mesejdzów", zdalne ogrywanie muzyki, lub banalnie na otwarcie komu z sieci cd-rumuna. Aby to zrobić wystarczy podesłać ofierze patha. Jeli typ jest na tyle genialny że uruchomi przysłany plik i przy okazji nie ma antyvira, można zacząć zabawę :).
 
Rozmowa
 
Pony Chat 2.1 W [111KB] Mały program oferujący wszystkie podstawowe funkcje chata w sieci lokalnej. Niewielkie rozmiary i duża szybkoć mogą zainteresować posiadaczy mniej wydajnych systemów oraz ludzi nie lubiących wodotrysków.
LANChatPRO 2.2 W [438KB] Kultowy wręcz program do chat-owania. Napisany przez Polaka oferuje zarówno interfejs polski jak i angielski. Głównym zadaniem programu jest łatwy chat sieciowy ale oferuje również dużo funkcji dodatkowych. Obsługa jest bardzo łatwa, komendy albo dostępne jako przyciski albo jako komendy znane z IRC-a. Małe rozmiary gwarantują szybkoć działania.
LanChatPro 1.01 L [20KB] jw. wersja pod Linux
LANChatPRO Server W [45KB] Serwer programu LAN Chat PRO
LANChatPRO Server L [33KB] Serwer programu LAN Chat PRO pod Linucha
Windows Communicator W [4,8MB] Efektownie prezentujący się polski program. Działa sprawnie, posiada duże możliwoci np: statusy Niedostępny, Nie przeszkadzać, prywatne rozmowy (kanały), okno messagebox do konkretnej osoby, dźwięki, kolory, możliwoć wysyłania wiadomoci o okrelonej porze, wysłania po podłączeniu użytkownika, filtrowanie itd... jest tego trochę
NPopUp v1.22W [201KB] Prosty programik przeznaczony do komunikacji w sieci LAN. Charakteryzuje się interfejsem zbliżonym do WinPopup-a. Autor zadbał między innymi o blokowanie wiadomoci od "cwelów", automatyczną sekretarkę oraz wywoływanie klawiszami F11 lub F12, program jest całkowicie polski.
qChat W [904KB] Bardzo przyjemny program do chat-owania w sieciach opartych na protokole IPX i TCP. Posiada wszelkie niezbędne funkcje do wygodnego pisania, wyróżniają go takie funkcje jak Auto Away czy filtracja, a wiadomoci wszystko to w przyjemnej formie graficznej i oprawie dźwiękowej!. Program, po uruchomieniu, chowa się na pasku zadań, gdzie jest dostępne menu konfiguracyjne, sam chat nie ma żadnych dodatkowych przycisków zezwala tylko na zmianę nick-a oraz kanału oraz ustawienie wszelkich funkcji w sprytnie ukrytym rozwijanym menu. PS sam go używam!
LCCS W [305KB] LanChat Chat Sniffer - jest programem do "obserwowania" tego co się dzieje na LANChat'cie. Stworzony został z mylą o tych którzy troszczą się o rzycie innych i w tym celu muszą wiedzieć co się dzieje w ich PRIV'ach. Dzięki niemu zobaczycie kto naprawdę was lubi a kto nie.
DarkChat W [27KB] DarkChat jest programem służącym do komunikacji użytkownikom sieci lokalnych (LAN). Pozwala na prowadzenie rozmów zarówno publicznie jak i indywidualnie. Jest mały (ma tylko 29KB!) i prosty w użyciu.
RivChat 2W [688KB] RivChat to program przeznaczony do rozmów przy użyciu komputera w sieci lokalnej. RivChat został stworzony jako program mały, nie zużywający zbyt dużej ilości zasobów komputera (pamięci, dostępu do procesora). Zalety programu to: prosty język skryptowy oparty na ircu, szyfrowanie transmisji, możliwość przesyłania plików, mnogość opcji konfiguracyjnych, atrakcyjny wygląd, całkowicie po Polsku, ciągły rozwój programu i wiele innych... Niestety na niektórych komputerach program się zawiesza nie wiadomo z jakiego powodu.http://www.rivchat.prv.pl [Nowy]
 
Serwery proxy
 
WinRoute PRO 4.1 W [1,17MB] Jeden z lepszych programów służących do udostępniania Internetu w sieci LAN. Jego głównym zastosowaniem w sieciach amatorskich jest jednak Routing zezwalający na podłączenie wielu kart sieciowych w jednym komputerze.
WinRoute PRO 4.23W [1,07MB] Nowsza wersja jednego z lepszych programów służących do udostępniania Internetu w sieci LAN. Jego głównym zastosowaniem w sieciach amatorskich jest jednak Routing zezwalający na podłączenie wielu kart sieciowych w jednym komputerze. W tej wersji poprawiono między innymi działannie z Windows XP.
WinGate 4.3.0W [5,31MB] Najnowsza wersja bardzo dobrego serwera Proxy. Uruchomiony na jednym komputerze pozwala wielu stacjom z danej sieci LAN na dostęp do Internetu korzystając z jednego łącza. Program oferuje trzy metody udostępniania połączenia : Proxy, WinGate Internet Client, NAT-based General Purpose Internet Sharing, co pozwala na prawie pełne korzystanie z dobrodziejstw sieci. Ponadto posiada wbudowany serwer WWW, FTP, Mail, firewall oraz wiele innych. W nowszej wersji rozszerzono między innymi możliwoci konfiguracji programu.
 
Skanery, Łamacze
 
Bios AmiD,W9x [23KB] Łamacze haseł do biosów firmy Ami
Bios AwardD,W9x [3,5KB] Łamacze haseł do biosów firmy Award
Cain 1.51 W9x [620KB] Program do wyciągania haseł z Windows 9x oraz do udostępnionych katalogów na innych komputerach.
Generator Słowników 2.0W [143KB] Generuje hasła o podanym kryterium do wszelkiej maci łamaczy
NTU Passwd CrackerWNT [105KB] Program do wyciągania haseł z systemu operacyjnego NT
Port Scan 1.1 W [10KB] Skaner portów w odległym serwerze
Scan Port W [756KB] Kolejny skaner portów lecz nieco bardziej skomplikowany (co nie oznacza że o wiele lepszy)
Web CrackerW [177KB] Łamacz haseł zabezpieczonych stron WWW (bardzo mało efektywny program)
Łamacz W [175KB] Mały programik zgadujący hasła do udostępnionych katalogów w M$ Networks
L0phtCrackWNT [1,27MB] Łamacz haseł do komputera z zainstalowanym Windows NT (niestety trzeba mieć dostęp do crack-owanego komputera), pozwala na wyciąganie haseł Admina sprzętu - dobry sposób np. na chamskiego brata!
Whats running 1.0.24 W [223KB] Program próbuje się połączyć z odległym hostem (serwerem) i dowiedzieć się jakie oprogramowanie (sieciowe) jest na nim uruchomione (FTP, POP3, HTTP,...).
 

all - wszystkie, D - DOS, W - Windows, L- Linux, W9x - Windows 9x, WNT - Windwos NT/2k

Cóż, na razie tyle programów, jeli kto ma czas i łącze stałe (to drugie niekoniecznie:-) to zapraszam do prowadzenia działu Download (więcej informacji w dziale [Info/Współpraca])

Soft zamieszczony na tej stronie służy oczywicie tylko i wyłącznie celom czysto edukacyjnym.

Wszystkie zgromadzone programy zostały przetestowane oraz potraktowane Anti-virem. Starałem się wybrać tylko i wyłącznie soft najlepszy w swojej klasie. Oczywicie mógłbym zamiecić tu 1000 śmiecia, ale nie taki jest cel tej strony. Jeli komu za mało to niech sobie poszuka w http://plikoskop.internauci.pl/